LT  EN  RU

Užstato sistema

Nuo 2016m. vasario 1d. Lietuvoje startavo vienkartinių pakuočių užstato sistema, kurios tikslas surinkti kuo daugiau vienkartinių PET, stiklo bei plastiko pakuočių perdirbimui.

Užstato sistemoje dalyvauja kiekvienas iš mūsų perkantis vandens minėtoje vienkatinėje taroje, tad žemiau pateikiami aktualiausi su užstato sistema susiję aspektai:

-         Vienkartinių pakuočių užstato sistemoje dalyvauja tara nuo 0,1l iki 3l neįmtinai.
-         Už kiekvieną vienkartinę PET, stiklo ar metalinę pakuotę imamas 10ct. užstatas.
-         Užstato sistemoje dalyvauja tara, kuri pažymėta specialiu ženkliuku. Už specialiu ženkliuku neženklintas pakuotes užstatas nėra imamas bei jų priduoti į taromatus negalima.
-         Priduodant pakuotę, ji turi būti nesugadinta t.y. nesuglamžyta, nenuimta etiketė ir gerai skaitomas prekės barkodas.
-         Taromatus, kurie priima pakuotes ir gražina Jūsų sumokėtus pinigus rasite visose didesnėse nei 300 m2 parduotuvėse.

Užstatinių pakuočių specialus ženkliukas:   
 
  
 
Norime įspėti, kad pereinamuoju laikotrapiu t.y. iki 2016m. gegužės 1d. Lietuvoje galima prekiauti tiek užstatinėmis, tiek neužstatinėmis pakuotėmis. Tai reiškia, kad reikia įsitikinti ar Jūs privalote už pakuotę mokėti 10ct užstatą ir ar vėliau galėsite jį atsiimti.

Daugiau informacijos: grazintiverta.lt

Saugokime gamtą kartu!