LT  EN  RU

Apie Druskininkus

  • Druskininkai – seniausias ir didžiausias šalies kurortas. Nuo seno Druskininkai garsėja savo sūriais šaltiniais, švelniu ir šiltu mikroklimatu, purvu. Nuo druskingų versmių kildinamas ir vietovės pavadinimas.
  • Jau XVIII a. žmonės vieni kitiems žavėdamiesi pasakodavo apie Druskininkuose gyvenusius liaudies daktarus Sūručius ir tai, kaip jie gydydavo įvairias ligas naudodami stebuklingų Druskininkų versmių vandenį. Be to, šių apylinkių gyventojai pastebėjo, kad pabraidžiojus po kai kuriuos panemunės šaltinius greičiau išgydavo žaizdotos kojos ir kad gyvuliai, gėrę tam tikros pelkės vandenį, gražėjo ir riebėjo.
  • Ištyrus Druskininkuose esančius sūrius vandenis paaiškėjo, kad jie yra panašios cheminės sudėties kaip jau žinomi Europos mineraliniai vandenys, naudojami gydant. Atsižvelgdamas į šiuos tyrimų rezultatus, Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis 1794 m. birželio 20 d. savo dekretu paskelbė Druskininkus gydomąja vietove.
                       
  • 1837 m. Vilniaus universiteto profesoriui Ignacijui Fonbergui atlikus ir paskelbus mineralinio vandens cheminės sudėties tyrimus, Rusijos imperatorius Nikolajus I patvirtino Druskininkų kurorto įrengimo projektą.
  • Antroji XIX a. pusė ir XX a. pradžia – kurorto klestėjimo periodas. Druskininkai tapo ne tik gydymo sūriaisiais šaltiniais, purvu, kumysu, bet ir pramogų vieta: čia vykdavo koncertai, spektakliai, šokiai. 1924–1939 m. Druskininkuose veikė gydytojos E. Levickos saulės, oro ir mankštos procedūrų gydykla (parkas).
  • Šiandien Druskininkai – tarptautinis, visus metus veikiantis balneologinis, purvo, mineralinio vandens ir klimato terapijos kurortas. Čia iš unikalaus Druskininkų mineralinio vandens kupolo skirtingų vietų išgaunami UAB "Druskininkų Rasa" natūralūs mineraliniai vandenys.